576 228 706 [email protected]

Zakup samochodu używanego z reguły nie jest łatwym zadaniem. Portale internetowe przepełnione są bowiem różnego rodzaju ofertami, a konieczność odbywania wielu rozmów i spotkań ze sprzedawcami nie zawsze jest możliwa. Odpowiedzią na takie problemy są auto komisy, które oferują możliwość szybkiego zakupu samochodu, dostosowanego do potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników. Dlaczego warto kupić auto z komisu? 

Łatwy zakup auta w komisie samochodowym

Zakup używanego samochodu wiąże się z licznymi niedogodnościami. Rozpoczynają się one już na wstępnym etapie, gdzie na kupującego czeka setki ofert, które należy przejrzeć, by wybrać wymarzony pojazd. Kolejnym krokiem będą natomiast rozmowy z właścicielami i oględziny, pozwalające poznać stan samochodu. Jak nietrudno się domyślić, minie długi czas, nim zostanie podpisana umowa sprzedaży. Takich problemów nie mają ci, którzy zdecydowali się na kupno samochodu używanego w auto komisie. Na jednym placu czeka na potencjalnego nabywcę cały szereg pojazdów, dostosowanych do potrzeb i zasobności portfela każdego klienta. Warto wiedzieć również, że w ofercie od auto komis Bydgoszcz znaleźć można nie tylko auta, będące własnością osoby postronnej, ale również i samochody, skupywane przez właściciela komisu, by sprzedać je z zyskiem potencjalnemu nabywcy.

Dostęp do historii samochodu używanego

Decydując się kupić auto w komisie, zyskujemy dostęp do zweryfikowanej historii pojazdu. Pośrednik na ogół dysponuje dokumentami, pozwalającymi odtworzyć historię auta od pierwszego zakupu pojazdu, aż do jego pojawienia się w ofercie komisu. Samochód z komisu jest również sprawdzony pod kątem technicznym i wizualnym. Kupując samochód w komisie zyskuje się prawo wglądu do jego dokumentacji, a także możliwość sprawdzenia samochodu w warsztacie lub na stacji diagnostycznej, by wykryć ewentualne usterki i wady auta.

zakup używanych aut w komisie

Profesjonalne doradztwo i wsparcie sprzedawcy

Pracownicy komisu dokładają wszelkich starań, by kupno-sprzedaż samochodu w tym właśnie miejscu wiązała się wyłącznie z dobrymi doświadczeniami. To właśnie sprzedawca odpowiada za opinie, funkcjonujące w środowisku lokalnym i zamieszczane na różnego rodzaju portalach internetowych. Te z kolei warunkują sukces w branży motoryzacyjnej, przyciągając kolejnych klientów, zainteresowanych zakupem auta z komisu.

Gwarancja i rękojmia a zakup samochodu używanego

Kupując auto w komisie, warto również zapoznać się z pojęciami, takimi jak gwarancja czy rękojmia. Wśród właścicieli komisów nie brakuje bowiem nieuczciwych sprzedawców, którzy decydują się na sprzedaż samochodu, wiedząc o jego ukrytych wadach. Jeśli te wyjdą na jaw w ciągu dwóch lat od momentu zawarcia umowy, kupujący może skorzystać z prawa do rękojmi. Dotyczy to sytuacji, gdy sprzedający wiedział o wadach, ale ukrył je przed kupującym. W ramach reklamacji komitent może starać się o obniżenie ceny, naprawę usterki, a nawet zrezygnować z zakupu takiego samochodu. W niektórych komisach samochód ma gwarancję, oznaczającą możliwość naprawy awarii przez zespół fachowców, zatrudnionych w placówce. Warto sprawdzić taką możliwość, gdyż jest to niezwykle korzystne dla kupującego rozwiązanie.